KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10313372
*
nr 1031 3372
Tex Berg
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Tex Berg (f. 1933), Kenigsforsen, signerad, -74, 32x34
Li Tex Berg, svensk målare född 1933.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2016
kl 20:16:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/4 17:36:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kenigsforsen olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tex berg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Tex Berg
Li Tex Berg, svensk målare född 1933.
nr 1031 3372
Tex Berg
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Tex Berg (f. 1933), Kenigsforsen, signerad, -74, 32x34
Li Tex Berg, svensk målare född 1933.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/4 17:36:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kenigsforsen olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tex berg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



